منو
سبد خرید شما

تجهیزات استریل دندانپزشکی

تجهیزات استریل دندانپزشکی

تجهیزات استریل دندانپزشکی نقش حیاتی در حفظ بهداشت و ایمنی هم برای بیماران و هم برای متخصصان دندانپزشکی دارد. این تجهیزات به منظور از بین بردن هرگونه میکروارگانیسم و ویروس بر روی ابزار دندانپزشکی استفاده می‌شوند. استفاده از تجهیزات استریل کننده به طور موثر ریسک عفونت‌های متقابل را کاهش می‌دهد. این تجهیزات نه تنها برای حفظ سلامت بیماران ضروری است، بلکه امنیت و بهداشت کاری متخصصان دندانپزشکی را نیز تضمین می‌کنند.

انواع تجهیزات استریل دندانپزشکی

انواع تجهیزات استریل دندانپزشکی شامل دستگاه‌های آب مقطر ساز، اتوکلاو، التراسونیک، دستگاه پک اتوکلاو و فور هستند. هر یک از این دستگاه‌ها کاربردهای خاص خود را دارند که مطابق با نیازتان باید پکیج تجهیزات استریل دندانپزشکی خود را با آن‌ها تکمیل کنید.

در میان انواع تجهیزات استریل، اتوکلاو به‌عنوان قلب تپنده فرآیند استریل کردن در کلینیک‌های دندانپزشکی عمل می‌کند. این دستگاه با استفاده از بخار تحت فشار و دمای بالا، تمامی میکروب‌ها، ویروس‌ها و حتی اسپورها را نابود کرده و ابزارهای دندانپزشکی را برای استفاده‌های بعدی آماده می‌کند. اتوکلا با استفاده از بخار آب 121 و 134 درجه، تمامی عوامل بیماری‌زا و عفونی را نابود کرده و پروسه استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی را به انجام می‌رساند.

 

اتوکلاو برای عملکرد بهینه نیاز به آب مقطر با PH مشخص و عاری از هر گونه مواد رسوبی دارد. در واقع شما با حذف آب مقطر ساز از چرخه استریل مطب دندانپزشکی، مدام باید درگیر تعمیر تجهیزات دیگرتان باشید که به دلیل ماندن رسوب و مواد اضافی کارایی کافی را ندارند.

شستشوی ابزارها قبل از ورود تجهیزات دندانپزشکی به اتوکلاو، وظیفه دستگاه اولتراسونیک است. این دستگاه با استفاده از امواج فراصوت، تمامی موادی را که درون وسایل گیر کرده را خارج کرده و محیط را برای استرلیزاسیون کامل مهیا می‌کنند.

برای اینکه ابزارهایی که استریل شده‌اند، در مدت زمان کمی آلوده نشوند، آن‌ها را توسط دستگاه پک اتوکلاو بسته بندی و مهر و موم می‌کنند. این کار هم باعث تفکیک‌شدن بهتر ابزارهای استریل و غیر استریل می‌شود، هم به علت رول پک اتوکلاو، دیگر تجهیزات استریل دندانپزشکی کمتر مستهلک می‌شوند.

فور، که یک نوع کوره استریل کننده است، برای گرم کردن و خشک کردن ابزارهای دندانپزشکی به کار می‌رود.

قیمت و برند تجهیزات استریل دندانپزشکی

قیمت تجهیزات استریل دندانپزشکی متناسب با برند، کشور سازنده، تکنولوژی به‌کار رفته و ابعاد دستگاه متغیر است. در صورت نیاز با تماس و مشورت با کارشناسان ما در فروشگاه تجهیزات دندانپزشکی دندان مال، می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که کاملا مطابق نیازتان باشد. از برندهای مطرح بازار در این زمینه می‌توان به برندهای خارجی ICO ، Codyson ، Enbio ، Euronda  FOMOS ، joident، Melani ،Woson، FTZو برندهای ایرانی مثل فيروز طب زمان، آروند فن پارس، تكنوگاز، شفا گستر، عاج طب ، وصال گستر طب اشاره کرد.

نکات مهم در خرید تجهیزات استریل دندانپزشکی

اهمیت استفاده از این تجهیزات در دندانپزشکی نمی‌تواند بیش از این تأکید شود. عدم استریلیزاسیون مناسب در محیط مطب می‌تواند منجر به انتقال بیماری‌های خطرناک شود. بنابراین، فروشگاه دندان مال این دسته از محصولات را با اطلاعات دقیق و جامعی در مورد هر دستگاه و نحوه عملکرد آن ارائه میدهد تا متخصصان بتوانند انتخاب‌ آگاهانه‌ای داشته باشند. همچنین، آموزش و پشتیبانی مناسب برای استفاده صحیح و نگهداری این تجهیزات بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای بهداشتی و ایمنی به طور موثری رعایت می‌شوند. 

نمايش 1 تا 20 از 37 (2 صفحه)