منو
سبد خرید شما

التراسونیک دندانپزشکی

دستگاه التراسونیک دندانپزشکی برای شستشو و آماده‌سازی انواع تجهیزات دندانپزشکی به خصوص فایل‌ها و پروتزها که نیاز به دقت بالایی در تمیزکاری دارند، استفاده می‌شود. اولتراسونیک کلینرها عملیات تمیزکنندگی را با فرکانس‌های صوتی و ایجاد امواج التراسونیک انجام می‌دهند. معمولا تجهیزات دندانپزشکی را ابتدا با این دستگاه تمیز می‌کنند و سپس جهت رسیدن به وسایل تمام استریل، از اتوکلاو استفاده می‌کنند. بدون حضور این دو دستگاه، فرآیند استریل کردن مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی عملا غیر ممکن است.

کاربرد دستگاه التراسونیک دندانپزشکی

 1. استفاده از امواج فراصوت: دستگاه‌های التراسونیک با ایجاد امواج فراصوتی با فرکانس بالا، ذرات و جرم را از سطوح وسایل پاک می‌کنند.

 2. پاکسازی کامل: با فرآیند غوطه وری وسایل در مایع مرتعش به دلیل دقت بالا و کارایی ظریف، این دستگاه‌ها در مقایسه با روش‌های سنتی پاکسازی از ذرات بهتر انجام می دهد.

 3. افزایش بهداشت و تمیزی: این دستگاه‌ها تمیزی عمیق‌تر و دقیق‌تری را نسبت به ابزارهای دستی فراهم می‌کنند.

 4. عدم استریلیزاسیون: باید توجه کرد این دستگاه فقط اجرام را از روی ابزار پاکسازی می کند و وسایل باید استریل شوند.

انواع اولتراسونیک دندانپزشکی از نظر کاربرد و برند

تفاوت دستگاه‌های التراسونیک دندانپزشکی مربوط به ظرفیت دستگاه، امکانات اضافی مثل هیتر، برند و تعداد مدهای کاری ارتعاش است. التراسونیک‌ها با از بین بردن رسوبات و مواد آلوده و چسبناک به‌ویژه در مناطق غیر قابل دسترس تجهیزات، یکی از ارکان اساسی فرآیند استریلیزاسیون هستند. ارتعاشات دقیق و پیوسته‌ آن امکان پاک‌سازی دقیق و عمقی ابزارهایی با سطوح حفره‌دار و شیاردار را فراهم می‌کند. دستگاه‌های التراسونیک امواج کاویتاسیون ایجاد می‌کنند و پاک‌کنندگی خوبی را در حضور محلول‌ها میسر می‌سازد، به ویژه در حذف مواد آلوده‌ای مثل خون و بزاق و... . از جمله برندهای مطرح بازار در این زمینه می‌توان به برندهای کادیسان Codyson، یوروندا Euronda و عاج طب اشاره کرد.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه‌ التراسونیک دندانپزشکی

نخستین سوالی که باید موقع خرید التراسونیک کلینر دندانپزشکی از خود بپرسید، این است که دقیقا چه نیازهایی دارید و دستگاه قرار است چه انتظارهایی را برآورده کند؟ آیا به دنبال جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه التراسونیک دنداپزشکی در بازار هستید یا نیازهای شما اجازه انتخاب گزینه‌های کلاسیک‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر را می‌دهد؟ به طور کلی بهتر است هنگام خرید این دستگاه موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • انتخاب حجم مخزن متناسب با نیاز
 • قابلیت ضدعفونی با هیتر گرمایشی
 • تعداد و کیفیت پیزو الکتریک‌ها برای تولید امواج موثر
 • تنظیم زمان کاری دستگاه
 • برند دستگاه
 • معتبر بودن شرکت گارانتی و خدمات پس از فروش
 • کیفیت ساخت

فروشگاه تجهیزات دندانپزشکی دندان مال با ارائه جدیدترین و متنوع ترین دستگاه التراسونیک بازار، آماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد. در ادامه می توانید لیست محصولات این دسته را همراه به قیمت به روز مشاهده کنید:

نمايش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)