منو
سبد خرید شما

آب مقطر ساز

آب مقطرساز  یکی از مهم ترین تجهیزات استریل دندانپزشکی است. این دستگاه برای تولید آب مقطر، که در فرآیندهای مختلف دندانپزشکی استفاده می‌شود، ضروری است. آب مقطر، آبی است که از مواد معدنی و ناخالصی‌ها پاک‌سازی شده و در نتیجه، عاری از هر گونه آلودگی است که ممکن است بر کیفیت درمان تأثیر بگذارد. ناخالصی‌های آب شهری شاید به طور عادی برای سلامتی ضرری نداشته باشند، ولی استفاده از آن برای درمان‌های دندانپزشکی، چه از نظر بهداشتی، چه از نظر آسیب به تجهیزات دندانپزشکی ممکن نیست. به همین دلیل است که دستگاه‌ آب مقطر ساز دندانپزشکی نقشی حیاتی در کلینیک های دندانپزشکی شما ایفا می‌کنند. این وسایل نه تنها به دلیل شفافیت و خلوصی که دارند، باعث دقت عمل در هنگام درمان هستند، بلکه عمر مفید سایر تجهیزات دندانپزشکی را نیز بیشتر کرده و از خرابی‌های احتمالی جلوگیری می‌کنند.

کاربرد آب مقطر در دندانپزشکی

 1. تمیز کردن و استریل‌سازی ابزارها: آب مقطر برای استریل کردن ابزارهای دندانپزشکی در اتوکلاو استفاده می شود که جهت جلوگیری از انتقال میکروب‌ها و باکتری‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 2. مخلوط‌های دندانپزشکی: بسیاری از مواد مورد استفاده در دندانپزشکی، مانند گچ و مواد ترمیمی، نیاز به آب مقطر برای تهیه مخلوط دارند تا خلوص و کیفیت بالایی حفظ شود.

 3. استفاده در یونیت ها: برخی یونیت های دندانپزشکی دارای مخزن اضطراری آب، نیازمند آب مقطر برای عملکرد صحیح هستند.

انواع آب مقطرساز دندانپزشکی

 1. دستگاه‌های ساده: این دستگاه‌ها برای کلینیک‌های کوچک مناسب هستند و می‌توانند مقادیر کمی آب مقطر تولید کنند.

 2. دستگاه‌های پیشرفته: برای کلینیک‌های بزرگتر که نیاز به حجم بالایی از آب مقطر دارند، دستگاه‌های پیشرفته‌تری موجود است که می‌توانند حجم بالاتری در هر ساعت آب مقطر تولید کنند.

نکات لازم جهت خرید آب مقطرساز دندانپزشکی

 • روند تقطیر یک مرحله‌ای و کامل باشد
 • امکان کاهش رسوب و سختی آب پایین‌تر از 4PPM  ممکن باشد
 • مخزن آن از نوع استیل بادوام باشد
 • در صورت اتمام آب مخزن، قطع کن به صورت خودکار عمل کند
 • پارچ آب ذخیره داشته باشد
 • گارانتی معتبر داشته باشد و خدمات پس از فروش آن قطعات یدکی را شامل شود

دو برند مطرح آب مقطرساز در ایران

از جمله برندهای مطرح بازار در حوزه آب مقطر ساز، می‌توان به برندهای جویدنت Joident و یوروندا Euronda اشاره کرد.

در نهایت، آب مقطرساز دندانپزشکی یک ابزار اساسی در کلینیک‌های دندانپزشکی محسوب می‌شود که به فرآیند درمان کمک می‌کند. فروشگاه‌های اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی با ارائه اطلاعات و مشخصات دستگاه‌های مختلف و خدمات پشتیبانی، نقش مهمی در دسترسی و انتخاب مناسب این تجهیزات دارند.